صفحه اصلی        پادکست        :: بازگشت به وب سایت اتاق
 
اتاق تهران   

معرفی کمیسیون اقتصاد سلامت

محمود نجفی‌عرب، رئیس کمیسیون «اقتصاد سلامت» اتاق بازرگانی تهران در سخنانی کوتاه از دلیل شکل‌گیری این کمیسیون، ماموریت‌ها و اهداف آن می‌گوید. با توجه به این که حوزه بهداشت، درمان و حتی آموزش پزشکی تحت سیطره کامل دولت است، فعالان بخش خصوصی در این زمینه با چالش‌ها و مشکلات متعددی مواجه هستند. به همین دلیل کمیسیون اقتصاد سلامت تمرکز جدی خود را بر حل این مشکلات و برداشتن موانع پیش پای فعالان اقتصادی این حوزه معطوف کرده است.
تاریخ انتشار: 1398/11/28
 
 

تاریخ انتشار: 1398/11/28
 
 


معرفی کمیسیون بهبود محیط کسب‌وکار و رفع موانع تولید

محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسیون «بهبود محیط کسب‌وکار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران در سخنانی کوتاه از دلیل شکل‌گیری این کمیسیون، ماموریت‌ها و اهداف آن می‌گوید. این کمیسیون تلاش ویژه‌ای برای رفع مشکلات حوزه کسب‌وکار و بهبود رتبه ایران در شاخص انجام کسب‌وکار دارد که توسط بانک جهانی ارائه می‌شود.
تاریخ انتشار: 1398/10/10
 
 


صادرات غیرنفتی پایتخت

یداله صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران، در آستانه برگزاری مراسم معرفی و تجلیل از صادرکنندگان نمونه که در تاریخ 10 دی ماه 1398 توسط اتاق تهران برگزار شد، با ارائه آمار و ارقامی از فعالیت‌های اقتصادی استان تهران به نقش مهم فعالان اقتصادی پایتخت در حوزه‌های تولید، توزیع، اشتغال‌زایی، تجارت خارجی و به‌ویژه صادرات می‌پردازد. صادقی می‌گوید استان تهران بیش از 25 درصد صادرات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داده است.
تاریخ انتشار: 1398/10/10
 
 


ضرورت توسعه صادرات غیرنفتی

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، در آستانه برگزاری مراسم معرفی و تجلیل از صادرکنندگان نمونه که در تاریخ 10 دی ماه 1398 توسط اتاق تهران برگزار شد، در سخنانی به ضرورت توسعه صادرات غیرنفتی می‌پردازد و با ارائه پیشنهاداتی بر رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان برای افزایش صادرات تاکید می‌کند که ارزآوری، افزایش سهم ایران از بازارهای منطقه و جهان، ایجاد اشتغال و ... را به دنبال دارد.
تاریخ انتشار: 1398/09/03
 
 


کنفرانس ایران گرین (Iran Grain)

فریال مستوفی، رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران در سخنانی به اهمیت و ابعاد کنفرانس ایران گرین 2019 می‌پردازد که توسط اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوئیس و با حمایت اتاق بازرگانی تهران در روزهای 11 و 12 آذر ماه 98 در تهران برگزار شد. مستوفی در این کنفرانس که با حضور نمایندگان شرکت‌های اروپایی برگزار شد، از عدم تعادل بالای تراز تجاری ایران و اروپا و هم‌چنین به ثمر نرسیدن اینستکس انتقاد کرد.
تاریخ انتشار: 1397/10/15
 
 


راهنمایی‌های مالیاتی در اتاق تهران

آیا تاکنون در تنظیم لایحه‌های مالیاتی با مشکلاتی روبه‌رو شده‌اید؟ آیا در موقعیتی قرارگرفته‌اید که نیاز به مشاوره کارشناسی در خصوص تنظیم لایحه‌های مالیاتی احساس کنید؟ یا اینکه به این فکر کنید خوب بود برای خروج از یک بن‌بست در هیات حل اختلاف مالیاتی، ازنظر کارشناسی بهره می‌بردید؟ مشاوران و کارشناسان مالیاتی و امور مالی اتاق تهران این آمادگی را دارند تا در پرونده‌های مالیاتی حامی اعضا اتاق باشند و با ارائه راهنمایی آن‌ها را در تنظیم لایحه‌های مالیاتی یاری دهند و با راهکارهایی در هیات های حل اختلاف مالیاتی پرونده‌هایشان را به نقطه‌ای مطلوب برسانند.
تاریخ انتشار: 1397/10/15
 
 


مراحل دریافت کارت عضویت اتاق تهران

تاریخ انتشار: 1397/10/15
 
 


راهنمایی بیمه و تأمین اجتماعی در اتاق تهران

بی‌اطلاعی از مقررات، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و رویه‌های حوزه بیمه و تأمین اجتماعی که معمولاً هم دائم تغییر می‌کنند، همیشه مشکلات بسیاری را برای فعالان اقتصادی به وجود می‌آورد و گاهی چنان پیچیده می‌شود که تمرکز فعال اقتصادی را از تولید به حاشیه می‌راند. مشاوران و کارشناسان بیمه و تأمین اجتماعی اتاق تهران، افرادی آشنا به قوانین پیچیده این حوزه هستند که می‌توانند آن‌ها را به زبانی ساده برای شما توضیح دهند و در حل مشکلات شما در پرونده‌های بیمه و تأمین اجتماعی کمک یارتان باشند.
تاریخ انتشار: 1397/10/15
 
 


معرفی کارت عضویت اتاق تهران

تاریخ انتشار: 1396/10/15
 
 


معرفی خدمات اتاق تهران