صفحه اصلی        پادکست        :: بازگشت به وب سایت اتاق
 
یادداشت های شفاهی   

معرفی کمیسیون اقتصاد سلامت

محمود نجفی‌عرب، رئیس کمیسیون «اقتصاد سلامت» اتاق بازرگانی تهران در سخنانی کوتاه از دلیل شکل‌گیری این کمیسیون، ماموریت‌ها و اهداف آن می‌گوید. با توجه به این که حوزه بهداشت، درمان و حتی آموزش پزشکی تحت سیطره کامل دولت است، فعالان بخش خصوصی در این زمینه با چالش‌ها و مشکلات متعددی مواجه هستند. به همین دلیل کمیسیون اقتصاد سلامت تمرکز جدی خود را بر حل این مشکلات و برداشتن موانع پیش پای فعالان اقتصادی این حوزه معطوف کرده است.
تاریخ انتشار: 1398/11/28
 
 

تاریخ انتشار: 1398/11/28
 
 


معرفی کمیسیون بهبود محیط کسب‌وکار و رفع موانع تولید

محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسیون «بهبود محیط کسب‌وکار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران در سخنانی کوتاه از دلیل شکل‌گیری این کمیسیون، ماموریت‌ها و اهداف آن می‌گوید. این کمیسیون تلاش ویژه‌ای برای رفع مشکلات حوزه کسب‌وکار و بهبود رتبه ایران در شاخص انجام کسب‌وکار دارد که توسط بانک جهانی ارائه می‌شود.
تاریخ انتشار: 1398/10/10
 
 


صادرات غیرنفتی پایتخت

یداله صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران، در آستانه برگزاری مراسم معرفی و تجلیل از صادرکنندگان نمونه که در تاریخ 10 دی ماه 1398 توسط اتاق تهران برگزار شد، با ارائه آمار و ارقامی از فعالیت‌های اقتصادی استان تهران به نقش مهم فعالان اقتصادی پایتخت در حوزه‌های تولید، توزیع، اشتغال‌زایی، تجارت خارجی و به‌ویژه صادرات می‌پردازد. صادقی می‌گوید استان تهران بیش از 25 درصد صادرات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داده است.
تاریخ انتشار: 1398/10/10
 
 


ضرورت توسعه صادرات غیرنفتی

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، در آستانه برگزاری مراسم معرفی و تجلیل از صادرکنندگان نمونه که در تاریخ 10 دی ماه 1398 توسط اتاق تهران برگزار شد، در سخنانی به ضرورت توسعه صادرات غیرنفتی می‌پردازد و با ارائه پیشنهاداتی بر رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان برای افزایش صادرات تاکید می‌کند که ارزآوری، افزایش سهم ایران از بازارهای منطقه و جهان، ایجاد اشتغال و ... را به دنبال دارد.
تاریخ انتشار: 1398/09/03
 
 


کنفرانس ایران گرین (Iran Grain)

فریال مستوفی، رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران در سخنانی به اهمیت و ابعاد کنفرانس ایران گرین 2019 می‌پردازد که توسط اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوئیس و با حمایت اتاق بازرگانی تهران در روزهای 11 و 12 آذر ماه 98 در تهران برگزار شد. مستوفی در این کنفرانس که با حضور نمایندگان شرکت‌های اروپایی برگزار شد، از عدم تعادل بالای تراز تجاری ایران و اروپا و هم‌چنین به ثمر نرسیدن اینستکس انتقاد کرد.
تاریخ انتشار: 1398/06/01
 
 


ابهامات اینستکس؛ انتظارات بخش خصوصی چیست؟

مسعود خوانساری و محمدرضا انصاری نواب رئیس اتاق ایران معتقدند که اینستکس یک تعامل دو طرفه است که نیاز به همراهی شرکت‌های اروپایی دارد و حمایت دولت‌ها برای فعالیت آن کافی نیست. اگر موانع فعالیت آن برطرف شود، بخش خصوصی ایران آماده فعالیت با این ساز و کار است.
تاریخ انتشار: 1398/01/15
 
 


مسیر رونق تولید از زبان مسعود خوانساری

مسعود خوانساری رئیس اتاق تهران معتقد است تحقق شعار سال نیازمند توسعه صادرات غیر نفتی و پایان دخالت دولت در اقتصاد است. خوانساری می گوید عرضه ارزهای رانتی و و ارزان قیمت باید پایان پذیرد. به اعتقاد او رونق تولید نیازمند ثبات و آرامش در بازار و حوزه سیاست گذاری است. به گفته او اکنون مهم ترین دغدغه فعالان اقتصادی، روابط بانکی است که نیازمند حل مسائل کشور با دنیاست.