ستاد بحران اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گزارش داد

تداوم کمک بخش خصوصی به هموطنان آسیب‌دیده از سیل

تاريخ 1398/02/24 ساعت 13:28

کمک‌های نقدی فعالان بخش خصوصی که از طریق ستاد بحران اتاق بازرگانی تهران به هموطنان آسیب‌دیده از سیل‌های اخیر در کشور رسانده می‌شود، به حدود 22 میلیارد ریال رسید؛ این در حالی است که طیف متنوعی از کمک‌های غیرنقدی از لوازمی چون پتو و پوشک نوزاد گرفته تا مصالح ساختمانی و بازسازی مدارس نیز از سوی بخش خصوصی به این مناطق ارائه شده و می‌شود.

 برابر تازه‌ترین گزارش ستاد بحران کمک به آسیب‌دیدگان مناطق سیل‌زده کشور که در اتاق بازرگانی تهران تشکیل شده است، میزان کمک‌های نقدی جمع آوري شده تا تاریخ پانزدهم اردیبهشت ماه در مجموع به رقم 21 میلیارد و 849 میلیون و 500 هزار ریال رسیده است. حال آنکه این رقم در گزارش قبلی ستاد که در هشتم اردیبهشت ماه منتشر شد، حدود 18 میلیارد و 376 میلیون ریال برآورد شده بود.

بر اساس آنچه در این گزارش مورد اشاره قرار گرفته است، کمک‌هاي نقدی حاصل مشارکت برخی چهره‌های نام‌آشنای بخش خصوصی، اعضای حقیقی و حقوقی اتاق بازرگانی تهران، تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی، مدیران و کارکنان اتاق تهران است.

افزون بر این، برخی صاحبان کسب و کار و تشکل‌های اقتصادی نیز کمک‌های خود را به صورت غیرنقدی به ستاد ارائه کرده‌اند که شامل فرش، پتو، انواع البسه، نان سوخاري، 77300 کیلوگرم آرد، 50 تن ماکارونی، 9856 باکس آب معدنی یک و نیم لیتري (آماده تحویل)، شیرخشک، پوشک، شیشه شیر، مواد شوینده، بهداشتی، قطره‌هاي گیاهی جهـت انـواع زخم‌ها، دهان و دندان و ...، لامپ کم‌مصرف و دسـتگاه قالی‌شویی است. همچنین هزینه خرید دو دستگاه قالیشویی نیز توسط اتاق بازرگانی، صـنایع، معادن و کشاورزي تهران پرداخت شده است.

البته کمک‌های غیرنقدی، منحصر به موارد یاد شده نیست و بخشی از کمک‌هاي غیرنقدي اعم از ساخت منازل، مدارس و مراکز بهداشتی، درب و پنجره و اهداي لوازم خانگی و ظروف چینی بعد از اسکان هموطنان سیل‌زده توسط بنگاه‌های بخش خصوصی عضو اتاق تهران انجام خواهد پذیرفت.

در گزارش ستاد بحران اتاق تهران، درباره جزییات کمک‌هاي نقدي جمع‌آوري شده نیز آورده است که علاوه بر مبلغ 12 میلیارد ریال اتاق تهران و 330 میلیون و 600 هزار ریال همکاران اتاق، مبلغ 9 میلیارد و 518 میلیون و 900 هزار ریال توسط تشکل‌هاي اقتصادي و اعضاي اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزي تهران جمع‌آوری شده که در مجموع مبلغ 21 میلیارد و 849 میلیون و 500 هزار ریال حاصل شده است.

 لازم است این توضیح نیز ارائه شود که مبلغ 188 میلیارد و 760 میلیون ریال توسط فعالان بخش خصوصی تعهد شده که به زودی به صورت نقدی و غیرنقدی برای کمک ارسال به مناطق سیل‌زده به اتاق تهران ارائه خواهد شد.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن ‌و ‌کشاورزی تهران با هدف مدیریت یکپارچه و ساماندهی هدفمند کمک‌های بخش‌خصوصی به آسیب‌دیدگان سیل اخیر در کشور، ستاد بحران تشکیل داد. این تصمیم به دنبال نشست هیات رییسه اتاق تهران اتخاذ شد و دبیرکل اتاق تهران نیز مسئولیت این ستاد را برعهده گرفت.

فعالان اقتصادی و اعضای محترم اتاق بازرگانی تهران که تمایل دارند در این حرکت گسترده جمعی بخش خصوصی مشارکت داشته باشند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به هر میزانی که در توان دارند، به شماره حساب 0108814479003 به نام اتاق بازرگانی تهران نزد بانک ملی ایران واریز کنند.

 هم‌چنین آن دسته از فعالان اقتصادی و بنگاه‌های تولیدی که در نظر دارند به صورت کالایی (غیرنقدی) در این حرکت بزرگ سهیم باشند می‌توانند با مرکز تماس اتاق بازرگانی تهران به شماره 1866 تماس بگیرند و نوع کالا، میزان و مکان آن را اعلام کنند تا نمایندگان اتاق برای دریافت این کمک‌های کالایی اعزام شوند.

 

 

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر