4 راه برای موفقیت در جلسات هیئت‌مدیره استارت‌آپ شما

چطور هیئت‌مدیره را همراه خود کنید

تاريخ 1398/04/03 ساعت 10:38

باوجود یک هیئت‌مدیره همراه شما می‌توانید کاری کنید که زندگی‌تان به‌عنوان یک کارآفرین آسان‌تر شود. حالا چند راه‌حل دارم که شما به‌عنوان استارت‌آپ می‌توانید در جلسات هیئت‌مدیره موفق عمل کنید:

سوتا پاتل، بنیان‌گذار استارت‌آپ Growth Mode، منبع: فوربز

یکی از تجربیات من در کار در فضای استارت‌آپی که البته همیشه با استرس زیادی همراه بود، برگزاری جلسه با هیئت‌مدیره شرکت بود.

من ساعت‌های زیادی را صرف آماده‌سازی جلسات و مباحث می‌کردم چراکه هیئت‌مدیره باید همراه من می‌شدند. بیشتر جلسات هیئت‌مدیره به‌صورت اداری برگزار می‌شود، اما زمانی که روابط قوی با مردم در هیئت‌مدیره دارید، آن‌ها می‌توانند برخی از طراحان اصلی پشت پرده یک سازمان موفق باشند.

باوجود یک هیئت‌مدیره همراه شما می‌توانید کاری کنید که زندگی‌تان به‌عنوان یک کارآفرین آسان‌تر شود. حالا چند راه‌حل دارم که شما به‌عنوان استارت‌آپ می‌توانید در جلسات هیئت‌مدیره موفق عمل کنید:

 

*آماده ارائه باشید

بیشتر جلسات هیئت‌مدیره از قبل برنامه‌ریزی‌شده است، پس مهم است که حداقل یک هفته قبل از شروع جلسه آماده شوید.

بر اساس تجربه من متن مباحث در جلسه هیئت‌مدیره باید از شب قبل جلسه واقعی تکمیل‌شده باشد تا اگر سرمایه‌گذاران خواستند طرح را قبل از جلسه بررسی کنند، زمان لازم وجود داشته باشد.

شما می‌توانید این کار را به کمک مدیران ارشد یا فردی از تیم مالی انجام دهید. سپس، هر بخش از استارت‌آپ شما باید حداکثر 5 اسلاید داشته باشد و اطلاعات جدید درباره‌اش ارائه شود. توضیح و ارائه هرکدام از این بخش‌ها هم باید 20 دقیقه طول بکشد. در نظر داشته باشید که هنوز هم باید زمانی برای پرسش و پاسخ در نظر بگیرید.

 

*هرگونه مسئله‌ای که پیشرو دارید را سازمان‌دهی کنید

قبل از ملاقات با هیئت‌مدیره یک برگه با سه ستون ایجاد کنید و مسائل موردنیاز برای تأیید هیئت‌مدیره را داخل آن مشخص کنید.

در تجربیات گذشته من، با برگزاری یک جلسه خوب با هیئت‌مدیره و همراه کردن آن‌ها، باعث شد که جمع‌آوری سرمایه، مشارکت، فروش محور و مسائل مربوط به بازاریابی حل شود.

 

*بحث درباره شاخص‌های عملکرد کلیدی

هنگامی‌که جلسه آغاز شد مطمئن باشید که شاخص‌های کلیدی عملکرد استارت‌آپتان را توضیح خواهید داد.

شاخص‌های کلیدی عملکرد که در جلسه مطرح می‌کنید باید درباره نحوه اداره کسب‌وکار شما باشد. به‌عبارت‌دیگر، اهداف جدید اضافه نکنید.

بهترین موضوعی که درباره هیئت‌مدیره وجود دارد این است که برای کمک به شما آنجا هستند. آن‌ها به رفتارهای شما اهمیت نمی‌دهند، درواقع آن‌ها فقط می‌خواهند ببینند که چطور کسب‌وکار را اداره می‌کنید. آن‌ها می‌خواهند بدانند چه‌کارهایی برای موفقیت کسب‌وکار انجام داده‌اید.

 

*یک متن پیش‌خوان ایجاد کنید

یک متن پیش‌خوان، یک ارائه 5 تا 10 صفحه‌ای درباره همه مباحثی است که جلسه را پوشش می‌دهد.

این متن خلاصه‌ای از نکات مطرح‌شده در جلسه است. به‌عنوان‌مثال اگر شما در جلسه هیئت‌مدیره درباره تولید یک محصول جدید صحبت کرده‌اند، متن پیشخوان احتمالاً باید شامل موارد زیر باشد:

-دلیل شما برای شروع تولید این محصول جدید

-استراتژی قیمت‌گذاری

-اگر قیمت‌ها افزایش یابد چه اتفاقی می‌افتد

-با کاهش قیمت چه چیزی انتظار می‌رود

-نتایج بالقوه در صورت پایدار بودن قیمت.

این متن به هیئت‌مدیره کمک می‌کند تا مهم‌ترین تصمیم‌ها بگیرد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر