از سوی مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد

کارگاه آموزشی واردات کالا و چالش‌های حقوقی و فنی آن

تاريخ 1398/05/01 ساعت 11:01

فعالان اقتصادی بخش خصوصی و اعضای اتاق بازرگانی تهران در یک نشست آموزشی و تخصصی که توسط مرکز داوری اتاق تهران برگزار شد با مشکلات و چالش‌های واردات و ابعاد حقوقی و فنی این امر اقتصادی آشنا شدند.

 کارگاه آموزشی «واردات کالا و چالش‌های حقوقی و فنی آن» با حضور جمعی از  صاحبان کسب‌‎و‌کار و فعالان اقتصادی، وکلا و مدیران بنگاه‌های بخش خصوصی در مرکز داوری اتاق تهران برگزار شد.

این جلسه به دنبال سلسله نشست‌های مرکز داوری اتاق تهران با هدف آشنایی کارآفرینان و صاحبان بنگاه‌ها با مسائل حقوقی و قضایی مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی برپا شد و طی آن، تجار و بازرگانان ضمن آشنایی با فرآیندهای گمرکی آخرین مقررات واردات کالا و مسایل حقوقی مربوط به آن و راهکارهای مشخص برای پیشگیری از ایجاد تبعات منفی بی‌اطلاعی و عدم آگاهی نسبت به مقررات و بخشنامه‌ها برای فعالان اقتصادی تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در این نشست که با استقبال فعالان اقتصادی مواجه شده بود، ابراهیم نقدی، مدیرکل حقوقی گمرک ایران، و علی معقولی، مدیرکل سابق مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک، به تحلیل قوانین و مقررات و ارایه راهکار برای پیشبرد تشریفات گمرکی به نحو قانونی پرداختند.

مدیرکل حقوقی گمرک با اشاره به اینکه بخش خصوصی اعم از شرکت‌های بازرگانی و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت بروز اختلاف در موضوعاتی چون واردات و صادرات کالا برای حل و فصل سریع و دقیق اختلافات خود می‌توانند از داوری بهره ببرند و شرط داوری اتاق بازرگانی تهران به عنوان یک مرکز داوری معتبر می‌تواند در حل و فصل اختلافات موثر باشد. در پایان این نشست نیز حاضران سئوالات خود درباره حقوقی گمرکی را مطرح و از سوی کارشناسان حاضر پاسخ دریافت کردند.

 

مرکز داوری اتاق تهران که فعالیت خود را دو سال قبل آغاز کرده است علاوه بر رسیدگی به اختلافات، به فعالان اقتصادی عضو اتاق تهران مشاوره‌های حقوقی در حوزه‌های مختلف کسب‌و‌کار ارائه می‌دهد و سلسله نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی با هدف آشنایی بنگاه‌های اقتصادی و بازرگانان بخش‌ خصوصی با مقررات و قوانین حوزه تجارت را نیز در دستورکار دارد.

 

در همین رابطه این مرکز به زودی نشست آشنایی با حقوق بیمه را نیز برگزار می‌کند که جزییات آن از سوی سایت و کانال اتاق بازرگانی تهران به اطلاع اعضا و فعالان اقتصادی خواهد رسید.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر