معاونت امور بین‌الملل اتاق بازرگانی تهران بررسی کرد

چگونگی حمایت دولت آلمان از اقتصاد کرونا زده بنگاه‌ها

تاريخ 1399/02/13 ساعت 12:54

معاونت امور بین‌الملل اتاق تهران در یک مطالعه تحقیقی، به بررسی شیوه حمایت‌‌های برخی دولت‌ها از بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده از بحران شیوع ویروس کرونا پرداخته است.

در مطالعه‌ای که در ارتباط با کشور آلمان صورت گرفته، دولت این کشور به بنگاه‌های آلمانی بر چهار محور، کمک‌های مالی بلاعوض، مشوق‌ها و معافیت‌های مالیاتی، کمک‌های مالی به فعالان اقتصادی در قالب وام و تقویت انسجام اروپا، قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، این بسته کمک‌ها با مشارکت دولت، ایالت‌های فدرال آلمان و نیز صندوق ثبات اقتصادی (WSF) به ارزش 600 میلیارد یورو و برای شاغلان، بنگاه‌های اقتصادی، شرکت‌ها، کارخانه‌ها، تولیدکنندگان،بخش‌های خدماتی و تمامی فعالان اقتصادی آلمان که در پی شیوع ویروس کرونا و اپیدمی آن آسیب دیده‌اند، در نظر گرفته شده است.

این کمک‌های مالی با توجه به سابقه فعالیت افراد و شرکت‌ها، تعداد کارمندان، میزان سرمایه، درآمد و فروش در سال 2019 متفاوت است و متقاضیان دریافت این کمک‌ها باید با تکمیل فرم‌هایی که در این خصوص طراحی شده، اثبات کنند که زیان‌های اقتصادی متحمل شده به آنان، ناشی از شیوع کرونا بوده است.

بر اساس مطالعه صورت گرفته، در اکثر ایالت‌های آلمان، درخواست برای دریافت کمک‌های مالی از سوی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط، سریع‌تر از بنگاه‌های اقتصادی بزرگ مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پرداخت حداکثر 9 هزار یورو به مشاغل با حداکثر 5 کارمند و نیز پرداخت حداکثر 15 هزار یورو به مشاغل با حداکثر 10 کارمند از دیگر تسهیلات بلاعوض دولت و ایالت‌های آلمان به بنگاه‌های کوچک و متوسط است.

اعطای وام‌های ویژه و سریع، انواع مشوق‌ها و کمک‌های مالیات از جمله تعویق در پرداخت مالیات یا کاهش میزان پیش پرداخت‌های مالیاتی و همچنین تمدید مدت زمان مالیات معوق از دیگر امتیازات ارائه شده از سوی دولت آلمان به بنگاه‌های آسیب‌دیده ناشی از شیوع کرونا است.

همچنین دولت این کشور بسته‌های حمایتی ویژه از کسب‌و‌کار نو و استارت‌آپ‌ها درنظر گرفته است. در این رابطه، بسته پشتیبانی در حدود 2 میلیارد یورو راه‌اندازی شده تا سرمایه‌گذاران این قشر از فعالان اقتصادی گسترش یافته و تامین اعتبار برای فعالیت‌های نوآورانه این کشو ادامه یابد.

همچنین وزارت اقتصاد فدرال آلمان، هزینه مشاوره به شرکت‌های کوچک و متوسط این کشور را که تحت تاثیر ویروس کرونا دچار ضرر و زیان شده‌اند تا سقف ارزش مشاوره به میزان 4 هزار یورو برای بهبود شرایط شرکت‌ها تا پایان سال 2020 پرداخت می‌کند.

مطالعه تحقیقی حمایت‌های دولت آلمان از بنگاه‌های متضرر از ویروس کرونا


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر