دولت هند برای کروناستیزی در اقتصاد بنگاه‌ها وارد کار شد

بسته‌های معافیتی و پرداخت‌های مالی برای بنگاه‌های خرد

تاريخ 1399/02/16 ساعت 11:03

دولت هند برای پیشتیبانی از بنگاه‌های اقتصادی این کشور که طی دست‌کم دو ماه اخیر و با شیوع ویروس کرونا دچار آسیب و زیان شده‌اند، دست به کار شده و بسته حمایتی برای فعالان اقتصادی این کشور تدوین کرده‌است.

  بر اساس مطالعه‌ای که از سوی معاونت امور بین‌الملل اتاق بازرگانی تهران در این رابطه صورت گرفته، بررسی‌ها نشان می‌دهد که گسترش ویروس کرونا تاکنون منجر به سقوط 2.5 درصدی رشد اقتصادی کشور هند شده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، مشوق‌های مالیاتی، کمک‌های مالی، تسهیلات گمرکی و اجرای سازو کارهای حمایتی از بخش‌ خصوصی، بخشی از بسته‌های پشتیبانی دولت این کشور در طول دوره پاندمی کروناست.

بر این اساس، در حالی که مهلت پرداخت مالیات بر درآمد توسط سازمان امور مالیاتی هند تا ماه جولای امسال ( تیرماه) تمدید شده است، نرخ بهره از 18 به 12 درصد برای مودیانی که در پرداخت مالیات خوداظهاری دیرکرد داشته‌اند، کاهش یافته است.

همچنین شرکت‌های هندی از ارائه گزارش حسابرسی سال مالی 2019 معاف بوده و گزارش حسابرسی دو ساله‌ای که برای سال‌های 2019 و 2020 به صورت یکجا در پایان سال 2020 ارائه کنند، مبنای محاسبات قرار خواهد گرفت.

همچنین بانک توسعه صنایع کوچک هند، پنجره جدیدی برای بخش بهداشت و درمان این کشور بازگشایی کرده به این صورت که این بانک تسهیلات به ارزش حداقل یک میلیون و حداکثر مبلغ 25 میلیون روپیه با بازپرداخت 10 ساله و 18 تا 36 ماه استراحت با نرخ بهره 8.6 درصد در اختیار کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط این کشور قرار می‌دهد. در ادامه می‌توانید فایل کامل این مطالعه را  دریافت و مطالعه کند.

مطالعه تحقیقی حمایت‌های دولت هند از بنگاه‌های متضرر از ویروس کرونا

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر