امارات برای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در دوره کرونا چه کرده‌است؟

تاسیس صندوق مالی جدید از سوی اتاق دبی

تاريخ 1399/02/17 ساعت 13:10

دولت و بخش‌ خصوصی امارات متحده عربی، حمایت از بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا را بر دو محور تسهیلات مالی و بانکی و ایجاد صندوق ملی قرار داده‌اند. ایجاد صندوق ملی ابتکاری است که از سوی اتاق بازرگانی دبی صورت گرفته‌است.

 بر اساس بررسی‌های معاونت امور بین‌الملل اتاق تهران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات، از سوی بانک مرکزی امارات، بسته حمایت مالی 35 میلیارد دلاری برای پشتیبانی از بخش بانکی و اعطای تسهیلات و تزریق نقدینگی به بازارهای مالی تدوین شده‌است.

همچنین دولت این کشور، هزینه‌های مربوط به 94 خدمت قابل ارائه به افراد، شرکت‌ها و بخش تجاری امارات را کاهش داده است که این کاهش نرخ برای برخی از خدمات تا 98 درصد نیز می‌رسد.

علاوه بر ارائه برخی معافیت‌ها و تسهیلات مالی به بخش گردشگری که از سوی دولت امارات پیش‌بینی شده‌است، شرکت‌ها در این کشور می‌توانند از حضور رایگان در تعداد قابل توجهی از نمایشگاه‌هایی که در  سال 2020 و 2021 میلادی در امارات و خارج از این کشور برگزار می‌شود نیز بهره‌مند شوند.

تعویق شش ماهه در پرداخت قبوض آب و برق خرده‌فروشی‌ها،هتل‌ها و بخش‌های صنعتی، اختصاص بسته حمایتی به جامعه تجاری و بنگاه‌ها از سوی دولت امارات و تخصیص بودجه‌ای بالغ بر 126 میلیارد درهم معادل 34.3 میلیارد دلار برای حمایت از مشاغل بنگاه‌های کوچک و متوسط و نوآور در منطقه دبی، از دیگر تسهیلاتی است که در دوران شیوع کرونا در این کشور تنظیم و آماده ارائه شده است.

این در حالی است که اتاق بازرگانی دبی نیز با ایجاد صندوق ملی، علاوه بر تسهیلات و برنامه‌های ضروری، کمک‌های مالی نیز به شرکت‌ها و اعضای این اتاق ارائه می‌دهد.

اتاق بازرگانی در مرحله نخست، 10 میلیون درهم به این صندوق کمک مالی کرد و از بخش خصوصی دبی نیز برای کمک به کاهش اثرات احتمالی کرونا بر زندگی افراد دعوت به کمک به این صندوق کرده است.

مطالعه تحقیقی حمایت‌های دولت امارات متحده عربی از بنگاه‌های متضرر از ویروس کرونا

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر