اقدامات فوری اتریش برای حمایت از بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا

پاک‌سازی اقتصاد اتریش از کووید-19

تاريخ 1399/02/23 ساعت 11:23

در گزارشی که معاونت امور بین‌الملل اتاق بازرگانی تهران از اقدامات مقابله‌ای اتریش با زیان‌های اقتصادی شیوع کرونا تهیه کرده، عنوان شده است که دولت این کشور صندوقی تاسیس کرده که مدیریت آن در اختیار اتاق بازرگانی فدرال اتریش قرار گرفته است.

 دولت جمهوری اتریش هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا در این کشور، اقدام به تاسیس صندوق کمک‌های ضروری و بلاعوض برای ارائه تسهیلات به کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده از این بحران تا پایان سال 2020 کرد. مسئولیت اداره این صندوق نیز به اتاق بازرگانی فدرال اتریش واگذار شده و اشخاص حقیقی و حقوقی که دچار آسیب و زیان از کرونا شده‌اند برای دریافت این کمک‌های مالی به اتاق بازرگانی این کشور مراجعه می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، دولت این کشور همچنین بودجه‌ 38 میلیارد یورویی برای کمک به افراد و کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده از کرونا تخصیص داده ‌است که در راستای کمک‌های مالی، ضمانت‌نامه‌ها و وام‌های بانکی، کمک‌های ضروری و فوری و نیز تعویق یا کاهش در پیش‌پرداخت مالیات می‌شود.

کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده این کشور اروپایی در ابتدا، به میزان هزار یورو کمک بلاعوض دریافت کردند اما با طولانی شدن بحران کرونا، دولت اتریش تصمیم گرفت تا این کمک‌ها را در مجموع به 6 هزار یورو تسهیلات مالی افزایش دهد. همچنین یارانه هزینه‌های جاری بنگاه‌های این کشور که شامل اجاره محل کار، هزینه‌های آب، برق، گاز و تلفن و بیمه نیز می‌شود، بر اساس میزان ضرر وارد شده به کسب‌و‌کارها پرداخت می‌شود.

دولت اتریش همچنین بودجه‌ای معادل 7 میلیارد یورو برای پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان اخراج یا تعدیل شده کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده از کرونا در نظر گرفته‌ است که بر اساس آن، 90 درصد از حقوق پایه فرد شاغل تا سقف ماهانه حقوق 1700 یورو را شامل می‌شود.

ارائه تسهیلات و کمک‌های مالی به استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های صادرات‌محور از دیگر اقدامات دولت اتریش در دوره پاکسازی آسیب‌های اقتصادی کرونا در این کشور است.

حمایت‌های دولت جمهوری پارلمانی اتریش از بنگاه‌های متضرر از ویروس کرونا


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر