فرانسه برای حمایت از اقتصاد کرونازده خود چه برنامه‌هایی دارد؟

از تخصیص وام‌های نقدی تا عودت مبالغ مالیاتی

تاريخ 1399/02/27 ساعت 12:03

فرانسه نیز مانند اغلب اقتصادهای دنیا برای حمایت از کسب‌وکاری آسیب‌دیده از شیوع کرونا، برنامه‌ای سیاستی تدوین کرده است که می‌توان به تامین مالی شرکت‌ها و کمک مالی یا تسهیلات مالیات اشاره کرد.

 دولت فرانسه با تدوین برنامه پاسخ‌گویی اقتصادی کووید-19 حمایت و پشتیبانی از بنگاه‌های آسیب‌دیده این کشور در مقابل کرونا را به طور جدی در دستورکار قرار داده‌ است.

بنا بر گزارشی که معاونت امور بین‌الملل اتاق بازرگانی تهران تهیه کرده است، بر اساس این برنامه عملیاتی دولت فرانسه، شرکت‌های فرانسوی که با مشکل گردش پول مواجه شده‌اند، مشمول برخی تسهیلات مالیاتی قرار گرفته‌اند. همچنین یک نظام تصمین دولتی برای حمایت از تامین مالی شرکت‌ها تا 300 میلیارد یورو از سوی دولت این کشور در نظر گرفته شده که به بانک‌ها امکان می‌دهد تا وام‌های نقدی به بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا اعطا شود.

همچنین شرکت‌های کوچک و متوسط فرانسه که پیش‌بینی می‌شود دست‌کم 20 درصد از گردش مالی آنها به دلیل شیوع کرونا، کاهش یابد می‌توانند از برنامه حمایتی پیشگیری منطقه پاریس که تا سقف 500 هزار یورو خواهد بود بهره‌مند شوند.

دسترسی ساده به برنامه فعالیت‌های پاره‌وقت برای شرکت‌های کوچک و متوسط، کمک مالی 1500 یورویی به شرکت‌های کوچک، خوداشتغال و خرد که از کرونا آسیب دیده‌اند و عودت مبالغ پرداختی پیشین به کسب‌و‌کارهای در خطر جدی، از دیگر اقدامات دولت فرانسه برای حمایت همه‌جانبه از اقتصاد این کشور در دوران شیوع کرونا است.

برنامه حمایتی دولت فرانسه از بنگاه‌های متضرر از ویروس کرونا


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر