دولت قزاقستان از بنگاه‌های زیان‌ده در دوره کرونا چگونه حمایت می‌کند؟

تزریق هزاران میلیارد تنگه به بنگاه‌های کوچک‌و‌متوسط

تاريخ 1399/02/28 ساعت 13:14

شیوع کرونا در دنیا برای اغلب کسب‌وکارها مشکل ایجاد کرده و دولت‌های مختلف برای رهایی و نجات کسب‌وکارها از مشکلات ناشی از این کار، دست به اقداماتی تقابلی زده‌اند، از جمله قزاقستان که طرح‌های مشوق مالیاتی در نظر گرفته است.

 دولت قزاقستان برای جبران خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در این کشور و آسیب‌هایی که بنگاه‌های اقتصادی دیده‌اند، علاوه بر مشوق‌های مالیاتی، بسته‌های حمایت مالی نیز در نظر گرفته است.

این در حالی است که وزارت دارایی قزاقستان در ماه آوریل 2020 (فروردین ماه) از قصد دولت این کشور برای تزریق مالی هزار میلیارد تنگه به بودجه منتج از بحران کرونا در این کشور خبر داد که 3 میلیارد تنگه از این مبلغ از محل طلب‌های قزاقستان با استقراض خارجی از بازار بین‌المللی تامین خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در طرح مشوق‌های مالیاتی که دولت قزاقستان در پیش گرفته است، شرکت‌های کوچک و متوسط و همچنین مشاغل خدماتی از پرداخت مالیات در زمان بحران و تا پایان سال 2020 معاف شده‌اند.

ارائه وام‌های یارانه‌ای به میزان یک هزار میلیارد تنگه به همراه اقداماتی برای کمک به شرکت‌های کوچک و متوسط برای تامین اعتبار سرمایه در گردش به میزان 600 میلیارد تنگه از دیگر برنامه‌های حمایتی دولت این کشور است.

برنامه حمایتی دولت قزاقستان از بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا را اینجا دریافت کنید.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر