قدردانی رئیس مجلس از رئیس پارلمان بخش خصوصی پایتخت

همراهی موثر اتاق تهران با مجلس شورای اسلامی

تاريخ 1399/03/07 ساعت 11:58

علی لاریجانی که حالا باید از او به عنوان رئیس سابق مجلس یاد کرد، با ارسال نامه‌ای به رئیس اتاق تهران از همراهی این نهاد بخش خصوصی با مجلس قدردانی و سپاسگزاری کرد.

 علی لاریجانی، رئیس سه دوره مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به  مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، از  همکاری پارلمان بخش خصوصی پایتخت با منتخبان مردم تقدیر کرد. لاریجانی در واپسین روز حضور خود بر صندلی ریاست قوه مقننه، همکاری صمیمانه اتاق تهران با مجلس را موثر در تدبیر امور خواند.

مجلس یازدهم کار خود را از صبح (امروز) هفتم خرداد ماه آغاز می‌کند و علی لاریجانی که در سه دوره هشتم، نهم و دهم ریاست قوه مقننه را برعهده داشت، از مجلس شورای اسلامی خداحافظی می‌کند.

در 12 سال گذشته که لاریجانی بر مسند ریاست  مجلس تکیه زده بود، قوانین اقتصادی متعددی در قالب عناوینی چون قانون «حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی»، «افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی» و «رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی» به تصویب رسید که اگرچه بخش‌هایی از این قوانین در مسیر اجرا با مشکلاتی مواجه شد اما به طور کلی، این قوانین در توسعه فعالیت‌های بخش خصوصی موثر  واقع شده است. یکی از این قوانین شاخص و مترقی که به رغم مخالفت دولت دهم با حمایت علی لاریجانی و اهتمام بخش خصوصی در سال 1390 به تصویب رسید، قانون «بهبود مستمر فضای کسب و کار» بود که اکنون پشتوانه بسیاری از مطالبات بخش خصوصی از دولت است.

متن نامه علی لاریجانی  به مسعود خوانساری به شرح زیر است:

برادر گرامی جناب آقای مسعود خوانساری

رئیس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

با سلام و آرزوی توفیق برای جناب عالی

در پایان خدمت در مجلس شورای اسلامی، لازم می‌دانم از همکاری صمیمانه آن جناب و همکاران محترمتان با مجلس شورای اسلامی سپاسگزاری نمایم.

بی‌شک در شرایط حساس کشور همکاری صمیمانه جنابعالی با مجلس شورای اسلامی در تدبیر امور موثر بوده و موجب تقدیر است.

از خداوند متعال توفیق و سعادت را برای شما آرزومندم.

علی لاریجانی


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر