اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار می‌کند

چهار دوره آموزشی در حوزه‌های بازار سهام، بازرگانی خارجی و مدیریت تشکل‌ها

تاريخ 1399/04/23 ساعت 15:25

موسسه آموزش و توسعه منابع اتاق بازرگانی تهران چهار دوره آموزشی در حوزه آشنایی با مفاهیم اولیه بازار سهام، سرمایه‌گذاری در و تامین مالی از بورس، مدیریت خرید و سفارش‌های خارجی و مدیریت مجامع تشکل‌ها برگزار می‌کند.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در راستای آموزش بهینه و مستمر اعضای خود، بازرگانان و صنعتگران و آحاد جامعه فعالان اقتصادی، دوره‌های آموزشی متفاوتی را برای تابستان در نظر گرفته است که این دوره‌ها یا غیرحضوری برگزار می‌شود و در صورت الزام به برگزاری حضوری، با رعایت تمامی اصول بهداشتی و پروتکل‌های حفاظت فردی برپا می‌شود.

در این دوره‌های که اخیراً برگزاری آنها برنامه‌ریزی نهایی شده است، دوره‌هایی در مورد فعالیت در بازار سهام، تجارت خارجی و فعالیت در تشکل‌های بخش خصوصی دیده می‌شود که به شرح زیر قابل مطالعه و انتخاب برای شرکت است.

 

آشنایی با سایت بورس و مفاهیم اولیه تابلوخوانی

اتاق بازرگانی تهران در تداوم برنامه‌های آموزشی خود با محوریت بازار سرمایه به خاطر رونق قابل توجه این بازار و اقبال ویژه مردم و سرمایه‌گذاران به آن، یک دوره آموزشی برای آشنایی سرمایه‌گذاران با سایت بورس تهران، تابلوخوانی و مفاهیم بنیادی بورس تدارک دیده است.

دوره آموزشی«آشنایی با سایت tsetmc.com و مفاهیم اولیه تابلوخوانی در بورس» طی 6 ساعت آموزشی در روزهای 26 تیرماه و دوم مرداد ماه از ساعت 9 لغایت 12برگزار می‌شود.

آشنایی با اصطلاحات صفحه tsetmc، معرفی نماد شرکت‌ها و اصطلاحات آنها،  بررسی سابقه معاملات سهم،  بررسی معاملات بلوکی و عمده و تاثیر آن بر بازار، معرفی صنایع بورسی و ویژگی‌های آنها، معرفی بازار بورس، فرابورس، بورس کالا و انرژی و ویژگی‌های هر کدام، معرفی انواع شاخص‌ها و کاربرد آنها، آشنایی با ارزش معاملات و ارزش بازار و شناسایی ورود و خروج نقدینگی به بازار، خرید و فروش حقیقی و حقوقی و شناسایی قدرت آنها و  بررسی نسبت p به e و سهم و مقایسه آن با p به e صنعت از جمله مفاهیمی است که در این دوره ارائه می‌شود.

 

دوره آموزشی نکات کاربردی در نحوه تشکیل و اداره مجامع و ارکان تشکل‌ها

اتاق بازرگانی تهران در راستای برنامه‌های آموزشی خود برای تشکل‌های بخش خصوصی تلاش کرده است تا در یک دوره آموزشی که در سه جلسه برگزار می‌شود، نکاتی کاربردی در باب مدیریت و اداره مجامع تشکل‌ها و مسئولیت مدنی اعضای هیات مدیره تشکل‌ها برگزار کند.

دوره آموزشی «نکات کاربردی در نحوه تشکیل و اداره مجامع و ارکان تشکل، اتحادیه، انجمن و سندیکا و مسئولیت‌های مدنی و کیفری مدیران اتحادیه و اعضا در حوزه فعالیت‌های تجاری» با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در روزهای سی‌ام تیر ماه و ششم و سیزدهم مرداد ماه از ساعات 14 الی 18 به صورت حضوری برگزار ‌می‌شود. موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق بازرگانی تهران در طراحی این دوره آموزشی مدیران اتحادیه‌ها، اصناف و تشکل‌ها و مدیران رده یک شرکت‌های عضو تشکل‌ها را مخاطب قرار داده است.

نکات کاربردی در نحوه تشکیل و اداره مجامع و ارکان تشکل‌ها، تنظیم صورتجلسات و ثبت آنها مطابق قانون تجارت و سایر قوانین موضوعه، مسئولیت مدنی و کیفری مدیران در برابر اعضا، مسئولیت مدنی و کیفری مدیران در برابر طرف‌های تجاری و اشخاص ثالث، مسئولیت مدنی و کیفری مدیران در برابر دولت و سایر نهادهای حاکمیتی، آشنایی با قوانین و مقررات نوین در حوزه تجارت الکترونیکی و محرمانگی اطلاعات و اسرار تجاری، آشنایی با آیین‌نامه تشکل‌های اقتصادی زیرمجموعه اتاق‌های بازرگانی، آشنایی با نمونه اساسنامه مورد تایید اتاق بازرگانی تهران و ایران، حوزه اختیارات و اقدامات تشکل‌های اقتصادی زیرمجموعه اتاق بازرگانی تهران و آشنایی با سامانه ثبت تشکل‌ها در پرتال ثبت شرکت‌ها سرفصل‌های آموزشی این دوره خواهد بود.

 

سرمایه‌گذاری در بورس و تامین مالی از طریق عرضه اولیه شرکت‌ها

اتاق بازرگانی تهران در تداوم برنامه‌های آموزشی خود با محوریت بازار سرمایه این بار دوره‌ای برای تامین مالی شرکت‌ها از طریق عرضه اولیه سهام در بازار تدارک دیده است که می‌تواند به کار صاحبان کسب‌وکار بخش خصوصی بیاید.

این دوره آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت حضوری در روز دوم مرداد ماه از ساعت 11 الی13 و روز نهم مرداد ماه از ساعت 9 لغایت 13 برگزار می‌شود.

سرفصل‌های آموزشی این دوره در جلسه نخست، مواردی چون آشنایی با ساختار بازار سرمایه، روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه، آشنایی با پارامترها و ابزارهای موجود در بازار سرمایه و ارزیابی و مقایسه روند بازار سرمایه را در برمی‌گیرد و در جلسه دوم بررسی ریشه‌های اقتصادی رشد و نوسان بازارها، بررسی بازدهی بازار سرمایه در مقابل سایر بازارهای موازی و چشم‌انداز پیش روی سایر بازارهای موازی (دلار، طلا، ملک، اوراق سپرده‌ای) از سوی مدرسان این دوره، شاهین قشقایی، رامتین نریمانی، محبوبه داودی و علی هاشمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

دوره آموزشی مدیریت خرید و سفارشات خارجی

اتاق بازرگانی تهران هم‌چنین در راستای ارائه خدمات آموزشی به اعضای خود و جامعه تجار و بازرگانان، یک دوره آموزشی در حوزه نحوه مدیریت خرید خارجی برگزار کرده است که می‌تواند مورد توجه مدیران بنگاه‌ها به ویژه مدیران خرید و مسوول در عقد قراردادهای سفارشات خارجی قرار گیرد.

این دوره آموزشی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از 20 مرداد ماه به صورت حضوری آغاز شده و در روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 16 الی 20 برگزار می‌شود.

بررسی منابع و اهمیت آن در خرید خارجی، اخذ استعلام و برگزاری مناقصه، شرایط پرداخت در خریدهای خارجی، ترم تحویل و انتخاب مناسب آن در خرید خارجی،     بررسی فنی، بازرگانی و مالی پیشنهادات فروشندگان و نکات مهم آن، تهیه جدول مقایسه قیمت و پارامترهای مهم آن، صدور سفارش یا انعقاد قرارداد با برنده استعلام یا مناقصه، انواع بیمه‌های تجاری، بازرسی و اهمیت آن در خرید خارجی، حمل کالا و انتخاب بهینه نوع حمل و نکات مدیریتی و مهم در فرایند خرید خارجی از جمله سرفصل‌های آموزشی این دوره تعیین شده است.

علاقه‌مندان به حضور در این دوره‌های آموزشی برای ثبت‌نام باید به سایت موسسه آموزش به آدرس edu.tccim.ir قسمت دوره‌های آموزشی (دوره‌های کوتاه‌مدت) مراجعه کنند. با توجه به محدودیت ظرفیت،کلاس‌ها بر اساس تاریخ واریز وجه ثبت‌نام از سوی متقاضیان تشکیل خواهد شد. متقاضیان جهت دریافت اطلاعات بیشتر ‌می‌توانند با شماره تلفن‌های 88107732 و 88107723 تماس بگیرند.

 

دریافت فرم ثبت‌نام دوره سرمایه‌گذاری در بورس و تامین مالی از طریق عرضه اولیه شرکت‌ها

دریافت فرم ثبت‌نام دوره نکات کاربردی در نحوه تشکیل و اداره مجامع و ارکان تشکل‌ها

دریافت فرم ثبت‌نام دوره سرمایه‌گذاری در بورس

دریاف فرم ثبت‌نام دوره مدیریت خرید و سفارشات خارجی

 

ثبت‌نام آنلاین و اطلاع از سایر دوره های آموزشی

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر