اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار می‌کند

چهار دوره آموزشی کاربردی در نوبت برگزاری

تاريخ 1399/06/31 ساعت 10:07

موسسه آموزش اتاق بازرگانی تهران سه دوره آموزشی «قوانین و مقررات امور گمرکی و ترخیص کالا»، «تجارت بین‌الملل»، «گمرک الکترونیک» و وبینار «سرمایه‌گذاری در بورس و تامین مالی از طریق عرضه اولیه شرکت‌ها» را برگزار می‌کند.

اتاق بازرگانی تهران روزهای پرکاری را از لحاظ برگزاری دوره‌های آموزشی در پیش دارد. چنانکه طبق اطلاعیه‌های جدید موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران (ITECC) سه دوره آموزشی «قوانین و مقررات امور گمرکی و ترخیص کالا»، «تجارت بین‌الملل»، «گمرک الکترونیک» و یک وبینار با عنوان «سرمایه‌گذاری در بورس و تامین مالی از طریق عرضه اولیه شرکت‌ها» توسط این موسسه برگزار می‌شود که می‌تواند برای اعضای اتاق، فعالان اقتصادی و عموم مردم آموزنده، کاربردی و جذاب باشد.

 

قوانین و مقررات امور گمرکی و ترخیص کالا

اتاق بازرگانی تهران با توجه به ضرورت آشنایی فعالان اقتصادی با قوانین و مقررات ورود و خروج کالا به گمرکات دوره آموزشی «قوانین و مقررات امور گمرکی و ترخیص کالا» را هم‌زمان به صورت حضوری و مجازی و در روزهای 15 و 22 مهرماه در ساعت 15 الی 19 برگزار ‌می‌کند.

نکات کلیدی قانون امور گمرکی و اصطلاحات کاربردی، رویه‌های گمرکی، مصادیق قاچاق کالا و اسناد مثبته جزو سرفصل‌هایی است که در این دوره ارائه خواهد شد.

 

تجارت بین‌الملل

دوره آموزشی تجارت بین‌الملل از 27 مهرماه آغاز شده و روزها و ساعات برگزاری آن، یکشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها ساعت 15 تا 19خواهد بود. این دوره هم‌زمان به صورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد.

سفارشات خارجی، اصول و فنون مذاکرات خارجی به صورت B2B، B2C و B2G جهت بازاریابی و فروش یا خرید کالا، مکاتبات تجاری، صدور PFI، purchase order و sales confirmation، حمل و نقل هوایی، زمینی، دریایی، ریلی و بارنامه‌های مربوطه، آشنایی با کلیه فرم‌های تجاری جهت واردات و صادرات و نحوه پر کردن آنها بر اساس قوانین تجاری وزارت بازرگانی ایران و قوانین بین‌الملل اتاق بازرگانی سوئیس، عقد قراردادهای بین‌الملل، روش‌های پرداخت و ضمانت‌نامه‌های بانکی از جمله سرفصل‌های آموزشی در این دوره است.

 

دوره آموزشی گمرک الکترونیک

دوره آموزشی گمرک الکترونیک به مدت 9 ساعت از سوم آبان ماه آغاز شده و در روزهای شنبه و دوشنبه از ساعت 15 لغایت 18برگزار ‌می‌شود.

سامانه جامع گمرکی و زیرسامانه‌های مرتبط، اسناد مورد نیاز جهت ترخیص کالا، نحوه ارزش‌گذاری در گمرک، واگذاری ترخیصیه، عدل‌بندی و فاکتور الکترونیک، تکمیل اظهارنامه الکترونیکی گمرکی و چگونگی رفع ابهامات در حین انجام عملیات، فرآیندهای بعد از اظهار تا ترخیص کالا از گمرک و سامانه خدمات کالا پس از ترخیص از جمله سرفصل‌های آموزشی است که توسط مجتبی علیپور، مدرس این دوره ارائه ‌می‌شود.

 

وبینار سرمایه‌گذاری در بورس و تامین مالی از طریق عرضه اولیه شرکت‌ها

با توجه به اهمیت دوچندان بازار سهام و جذابیت بالای این بازار برای سرمایه‌گذاری، موسسه آموزش اتاق بازرگانی تهران یک وبینار آموزشی در این حوزه با عنوان «سرمایه‌گذاری در بورس و تامین مالی از طریق عرضه اولیه» در روزهای ششم و هفتم آبان ماه از ساعت 16 لغایت 18برگزار می‌کند.

سرفصل‌‌های آموزشی در جلسه اول این وبینار شامل مفاهیمی چون بررسی ریشه‌‌های اقتصادی رشد و نوسان بازارها و شرایط پیش روی بازارهای دارایی، چشم‌انداز پیش روی سایر بازارهای موازی، آشنایی با ساختار بازار سرمایه، روش‌‌های مختلف سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و بررسی بررسی ابعاد و متغیرهای فعلی بازار سرمایه است و در جلسه دوم فرآیند تامین مالی از طریق عرضه اولیه در بازار سرمایه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

علاقه‌مندان به حضور در این وبینار و دوره‌های آموزشی معرفی شده، باید برای ثبت‌نام به سایت موسسه آموزش به آدرس edu.tccim.ir قسمت دوره‌های آموزشی (دوره‌های کوتاه‌مدت) مراجعه کنند. با توجه به محدودیت ظرفیت، کلاس‌ها بر اساس تاریخ واریز وجه ثبت‌نام از سوی متقاضیان تشکیل خواهد شد. متقاضیان جهت دریافت اطلاعات بیشتر ‌می‌توانند با شماره تلفن‌های 88107732 و 88107723 تماس بگیرند.

 

ثبت‌نام آنلاین در دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و کسب اطلاعات بیشتر از سایر دوره‌ها


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر