اتاق بازرگانی تهران با همکاری سفارت ایتالیا و نمایندگی ایالت امیلیا رومانیای ایتالیا برگزار ‌می‌کند

سمینار آموزشی صادرات محصولات ارگانیک به بازارهای اتحادیه اروپا

تاريخ 1398/08/14 ساعت 16:36

اتاق بازرگانی تهران با همکاری سفارت ایتالیا، سمیناری برگزار می‌کند که طی آن تولیدکنندگان محصولات ارگانیک در ایران بتوانند برای راه‌های ورود به بازارهای اتحادیه اروپا را با حضور کارشناس این حوزه بررسی کنند.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، همزمان با هفته غذا در ایتالیا، در نظر دارد با هماهنگی سفارت ایتالیا و نیز نمایندگی ایالت امیلیا رومانیای این کشور در تهران، سمینار آموزشی «صادرات محصولات ارگانیک به بازارهای اتحادیه اروپا» را با هدف آگاهی‌بخشی بیشتر به فعالان اقتصادی در دانش ضمنی صنایع مرتبط (کشاورزی، صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی) برگزار کند. امسال، چهارمین سالی است که سفارتخانه‌های ایتالیا در کشورهای هدف براساس برنامه ابلاغی از سوی وزارت امور خارجه این کشور چنین برنامه‌های آموزشی را برگزار ‌می‌کنند.

سمینار آموزشی با موضوع نحوه اخذ مجوزهای لازم جهت ورود به بازارهای محصولات ارگانیک ایران به اروپا در روز دوشنبه 27 آبان ماه 1398 از ساعت 10 تا 12 صبح، در ساختمان اصلی اتاق تهران برگزار خواهد شد.

 اهمیت این سمینار از آن جهت است که با وجود آنکه، بخش قابل‌توجهی از محصولات ایرانی در این رشته فعالیت‌ها از لحاظ کیفیت تولید در سطح مطلوبی قرار دارند، اما فعالان این حوزه، بعضاً به سبب عدم آگاهی از چگونگی احراز شرایط کیفی لازم به منظور ورود به بازارهای اتحادیه اروپا از صادرات به این بازارها محروم مانده‌اند و اغلب خریداران این محصولات، کشورهای همسايه هستند. این در حالي است این محصولات با رعایت الزامات قانونی و استاندارهای لازم به راحتی امکان ورود به بازارهای اروپا و موفقیت در این بازارها را خواهند داشت و این امر منجر به صادرات محصولات این صنایع با قیمت‌های چند برابر در آن بازارها خواهد شد. موضوعی که به نظر ‌می‌رسد در شرایط تحریم‌های فعلی بتواند به افزایش ارزآوری به کشور کمک کند.

 سمینار آموزشی «صادرات محصولات ارگانیک به بازارهای اتحادیه اروپا» با حضور مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران و جوزپه پرونه، سفیر جدید ایتالیا در ایران برگزار ‌می‌شود و مدرس این سمینار، آلبرتو برگامسکی از ایتالیاست که سابقه بیش از 30 سال آموزش در حوزه‌های مرتبط را دارد و در خصوص موضوعاتی اعم از قانون محصولات ارگانیک، نحوه واردات محصولات ارگانیک از کشورهای ثالث و الزامات صادرات محصولات باغی، مرکبات، غلات، سبزیجات و کالاهای آرایشی بهداشتی سخنرانی و به سوالات اعضای اتاق در این بخش پاسخ خواهد داد.

اعضای اتاق تهران که علاقمند هستند در این سمینار حضور داشته باشند، می‌توانند برای اعلام آمادگی فرم ثبت‌نام را در لینک زیر تکمیل و ارسال کنند.

لینک ثبت‌نام